Čokoládovo malinové muffiny

Napísala Aneta Gedeon

apr 19, 2022 | Sladké

Tento recept na čokoládovo malinové muffiny je jednoduchý na prípravu a najlepší je na druhý deň. Krémová malinová náplň je vo vnútri medzi dvomi čokoládovými vrstvami, vrch je posypaný sušenými malinami. Krém potrebuje čas na stuhnutie, preto je najlepší na druhý deň.

Recept je bezlepkový, bez mliečnych produktov, vegánsky a paleo.

Čokoláda a maliny hrajú krásne dokopy. Samozrejme, môžete použiť aj iné drobné ovocie, napríklad jahody, čučoriedky alebo iné podľa chuti.

Príprava je jednoduchá. Roztopte horkú čokoládu, dajte z nej kúsok na spodok papierovej muffinovej formy, ponakláňajte do všetkých strán, aby ste ňou pokryli aj okraje, stačí málo, cca 2 cm. Nechajte chvíľu v chladničke stuhnúť. Po stuhnutí budú okraje čokolády krehké, to ale nie je problém, pretože ak zalejete plnku čokoládou, muffin bez problémov vyberiete z formy. Uložte v chladničke a nechajte dostatočne stuhnúť, plnka je ideálna na druhý deň.


Čokoládovo malinové muffiny

Aneta Gedeon
Jednoduchý recept, najlepšie chutí na druhý deň, preto je vhodné ho pripraviť deň vopred. Paleo, vegan.
Total Time 1 hr
Course Dessert

Ingredients
  

  • 1/4 hrnček javorový sirup
  • 1 PL tapiokový škrob
  • 200 g mrazené maliny
  • 1 ČL vanilkový extrakt
  • 1/2 hrnček kokosový olej izbovej teploty
  • 2 hrnčeky horká čokoláda 70 % +
  • 3 PL maliny sušené mrazom rozdrvené

Instructions
 

  • V menšom hrnci zmiešajte javorový sirup a tapiokový škrob. Pridajte mrazené maliny, dajte na platňu a zohrievajte za stáleho miešania, kým zmes mierne zhustne. Dajte bokom a vmiešajte vanilkový extrakt. Potom pridajte kokosový olej a premiešajte. Nechajte pár minút vychladnúť (na izbovú teplotu). Rozmixujte v mixéri do hladkej zmesi. Kým sa plnka chladí, roztopte čokoládu. Dbajte na to, aby nebola horúca a príliš riedka. Dajte 1 PL roztopenej čokolády do každého košíčka (cca 14-16 ks), porozlievajte ju aj po bokoch do výšky asi 1 cm. Takto naplňte všetky košíčky a uložte ich v chladničke stuhnúť (cca 10 minút). Potom do každého košíčka dajte 1 PL malinovej plnky a vrch polejte čokoládou. Posypte rozdrvenými sušenými malinami a uložte v chladničke stuhnúť (cca 2-3 hodiny). Servírujte.

Ďalšie recepty

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Recipe Rating